Doğalgaz Boruları

Üretim Aralığı

Dış Çap 21.3 mm - 323.9 mm Et Kalınlığı2.80 mm - 9.50 mm

Üretim Standartları

API 5L, TS EN 10208 - 1,DIN 17172 Boru boyları standartta 6 m’dir özel siparişlerde 5 ile 12,80 m arası boylarda üretim yapılabilmektedir.

Doğalgaz Borusunda Güvenlik Önlemleri
Doğalgaz borularına API 5L standardının gerektirdiği bütün testler uygulanmaktadır. Özel kalite çelik bantlardan üretilir. Borulara ısıl işlem uygulanır Ultrasonik ve Eddy Current tahribatsız testleri kullanılır. İki kere test edilir. Borulardan alınan örnekler ayrıca Kalite Kontrol Departmanında fiziksel ve mekanik testlerden geçirilerek standartlara uygunluğu kontrol edilir. Tüm boruların, %100 hidrostatik basınç testi ve manyetik testten geçirilerek sızdırmazlığı ve borunun metalografik yapısında herhangi bir hata olup olmadığı kontrol edilir. ½” ile 3”arası GR-A, 4” ile 12” arası GR-B malzemeden üretilmektedir. Değişik kalite ve çaplarda özel üretim mevcuttur. Tüm borular vernikle kaplanır Borusan logosu, boyut, deney basıncı ve "Doğalgaz Borusu" ibarelerini taşıyacak şekilde markalama yapılır. Doğalgaz tesisat boruları, kaynak ağızlı olarak imal edilmektedir.


Doğalgaz borusu fiyatları nasıl hesaplanır ?Doğalgaz boruları üretici firmaların belirlemiş olduğu genel olarak dönemsel liste fiyatları üzerinden metre bazinda fiyatlandırlır ve satışlar standartta 6m. boy bazında değerlendirilir. Piyasa koşullarına göre çelik fiyatları günlük olarak belirlenmektedir.